kielce-info.pl

Tottenham z Londynu ogrywa Manchester City po golu w końcówce spotkania! Niesamowite starcie mistrza Anglii i strata punktów w meczu kolejki!

Tottenham z Londynu ogrywa Manchester City po golu w końcówce spotkania! Niesamowite starcie mistrza Anglii i strata punktów w meczu kolejki!

20.02.2022, 14:31

Liga angielska jest obecnie najtrudniejszą ligą piłkarską na świecie i spore grono sympatyków futbolu z całej Europy tak twierdzi. Ekstraklasa angielska przez lata pielęgnowała własną renomę, a dobitnym tego przykładem są słupki sprzedaży, które te zmagania osiągają co sezon. Należy też wspomnieć o tym, iż drużyny z rozgrywek angielskich niemalże co roku fenomenalnie prezentują się w rozgrywkach europejskich. Dobitnym przykładem tego jest choćby fakt, iż panującym aktualnie zwycięzcą Champions League jest Chelsea, czyli drużyna z angielskiej ekstraklasy. Chrapkę na zwycięstwo w tych ekskluzywnych rozgrywkach europejskich ma także City i nie podlega to wątpliwości. Piłkarze z Manchesteru zakwalifikowali się do finałowego spotkania Ligi Mistrzów w poprzednim roku, jednakże tam zmuszeni byli uznać dominację klubu prowadzonego przez Tuchela. To z całą pewnością był gigantyczny policzek dla trenera mistrza Premier League Pepa Guardioli, który w sezonie obecnym wzniesie się na wyżyny, aby sięgnąć po wymarzone europejskie trofeum.

Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że mistrz ligi angielskiej jest na świetnej drodze, żeby uprościć sobie drogę po puchar Ligi Mistrzów. W krajowych rozgrywkach mają dużą przewagę nad resztą drużyn, co umożliwi im zdecydowanie mocniej skoncentrować się na zmaganiach europejskich. Zawodnicy mistrza angielskiej ligi w weekend rywalizowali Tottenhamem Hotspur i z pewnością nie spodziewali się tak ciężkiego starcia. Ekipa londyńskiego Tottenhamu od samego początku ambitnie ruszyła z atakami, czego rezultatem był gol już po czterech minutach pojedynku. gracze mistrza Anglii byli zobligowani ruszyć do odrabiania strat. Fani piłkarscy z Manchesteru bez żadnych wątpliwości uradowali się, w momencie, kiedy piłkę do bramki w 36 minucie umieścił Guendogan Ikay doprowadzając tym samym do rezultatu remisowego. W drugiej połowie tego pojedynku do głosu znów doszli przyjezdni, którzy z pomocą Harryego Kane'a wyszli na prowadzenie. Wydawało się, iż starcie zakończy się triumfem gości, jednakże w 92 minucie z jedenastu metrów wyrównał Mahrez. Sędzia w 95 minucie spotkania podyktował karnego dla Tottenhamu Londyn. Harry Kane zamienił rzut karny na gola i w taki oto sposób dał trzy punkty dla Tottenhamu Hotspur.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij