kielce-info.pl

W Polsce od ostatniego czwartku trwają demonstracje powiązane ze zmianami prawnymi odnoszącymi się do legalnej aborcji

W Polsce od ostatniego czwartku trwają demonstracje powiązane ze zmianami prawnymi odnoszącymi się do legalnej aborcji

28.10.2020, 13:42

W aż 80 miejscowościach w Polsce i w 20 w innych krajach, w ramach strajku postanowiły ruszyć pełnoletnie kobiety, jak również i mężczyźni na równi z młodszymi ludźmi, chcących zilustrować swoje rozczarowanie względem zarządzenia TK względem legalnej aborcji. W czwartek 22 października, decyzją Trybunału, uprawnienie do aborcji w razie chorego zarodka zostało uznane za niezgodne z zapisami Konstytucji. Od tamtej chwili ciągle trwają strajki, mające wykazać niechęć odnośnie tej sfery. Demonstrującym towarzyszą hasła: "Piekło Kobiet" a;bo też "To jest wojna". Pojawiają się także teksty, jak przykładowo "Wyp*******ć", czy też "***** ***", gdzie w odpowiednie pola można wstawić slogan, w prowokacyjnym tonie proponujący odejścia ze stanowisk przez obecnie rządzącą partię. Młodsi, tak jak i starsi Polacy wyszli na ulice w swoich miejscowościach, żeby wyrazić jedność z manifestującymi, które pozbawiono racje do samodzielnego podejmowania decyzji dzięki rządowemu wyrokowi. Setki tysięcy wzburzonych osób w polskich miastach oraz setki za granicą chce oświadczyć, iż podobne prawo nie powinno zostać przyjęte i pokazać swoje wzburzenie odnośnie koncepcji aktualnie rządzącej partii.

Coraz więcej manifestujących wychodzi na ulice

Na początku na demonstracji było niemało osób, najczęściej pełnych oburzenia Pań. W licznych miastach, demonstrantów były setki, ale też w stosunkowo niewielkich miastach mieszkańcy pokazywali sprzeciw, zbierając się pod urzędami miejskimi oraz kierując się na "spacery". W czasie protestów wygłaszanych jest sporo haseł, odśpiewywane są pieśni, a także na afiszach można znaleźć różnego rodzaju napisy i malunki, jak chociażby "No women, no kraj" albo "Moje ciało, mój wybór". Ale generalnym znakiem, który ukazuje się na każdym kroku, jest czerwony piorun. Pełno celebrytów oraz osób medialnych albo dołącza do strajków, pojawiając się na ulicach miast, bądź też publikuje informacje w social mediach, dając dowód swojemu wsparciu dla sprawy. Jednakowoż partia rządząca oraz przedstawiciele Kościoła Katolickiego wyciągają wniosek, iż Strajk Kobiet to ruch, którego celem jest to aby wyniszczyć Polskę i ze względu na to apelują o wycofanie się.

W całym kraju aż 400 tysięcy osób ukazało się na ulicach w ponad czterystu protestach, jednak najwięcej osób manifestujących można było znaleźć w Warszawie. Zarówno Szczecin, Poznań, Kraków oraz mnóstwo wojewódzkich miast zostały ogarnięte strajkami. Cały świat obiegły też wiadomości o tym, że manifestacje mają miejsce w Londynie, Norwegii, Australii, Niemczech i we Włoszech. Liczne manifestacje, walczące o prawa kobiet w naszym kraju można zaobserwować prawie każdego dnia w wielu miastach Polski. 30 października w piątek ma się odbyć największa do tej pory manifestacja.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij