kielce-info.pl

Warszawska Legia ograła moskiewski Spartak i przejęła miejsce pierwsze w tabeli swojej grupy! Sensacyjny rezultat w inauguracyjnej kolejce zmagań Ligi Europejskiej!

Warszawska Legia ograła moskiewski Spartak i przejęła miejsce pierwsze w tabeli swojej grupy! Sensacyjny rezultat w inauguracyjnej kolejce zmagań Ligi Europejskiej!

17.09.2021, 15:08

Należy mieć świadomość, iż zespoły z naszego kraju bardzo rzadko gwarantują kibicom optymistyczne doświadczenia w europejskich rozgrywkach. Z reguły kluby z PKO Ekstraklasy bardzo szybko ponoszą porażki w rozgrywkach eliminacyjnych i kończą swój udział w europejskich rozgrywkach i jesteśmy przyzwyczajeni do tego. W trwającym w tej chwili sezonie fani piłkarscy z naszego kraju mogli być jednak o wiele mocniej zadowoleni z formy piłkarskich klubów. W finalnym rozrachunku do fazy grupowej europejskich rozgrywek awansowała tylko Warszawska Legia, ale reszta ekip podczas eliminacyjnych potyczek radziła sobie naprawdę dobrze. Dzisiejszego dnia jednakże chcielibyśmy się skoncentrować na poczynaniach Legii Warszawa, która podczas środowego wieczoru zaczęła batalię w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Oponentem w spotkaniu numer jeden grupowych rozgrywek był moskiewski Spartak, a więc naprawdę mocny klub pochodzący z Rosji.

Przed tym spotkaniem wielu dziennikarzy sportowych jednomyślnie twierdziło, iż Legii Warszawa niesamowicie ciężko będzie powalczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową. Spartak z Moskwy przed rozpoczęciem meczu zdawał się klubem zdecydowanie trudniejszym i mistrz ligi polskiej musiał się bardzo postarać, aby wywalczyć przynajmniej remis podczas tego pojedynku. Sytuacja podczas meczu wyglądała jednak zdecydowanie inaczej, co na pewno jest świetną wiadomością dla piłkarskich sympatyków z naszego kraju. Zawodnicy szkoleni przez Michniewicza Czesława już od pierwszych minut tego meczu zgotowali zespołowi gospodarzy i kilka razy znaleźli się blisko ustrzelenia bramki. Bez najmniejszych wątpliwości piłkarze moskiewskiego Spartaka byli naprawdę zdziwieni tym, w jakim stylu ten pojedynek rozegrali zawodnicy mistrza PKO Ekstraklasy. Strategia Legii Warszawa okazała się niesamowicie przemyślana i mogliśmy w niej zobaczyć koncepcję na ten pojedynek. Wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończone zostanie remisowym wynikiem w sytuacji, kiedy na zegarze wybiła ostatnia minuta starcia. Jednak w doliczonym czasie gracze mistrza PKO Ekstraklasy zorganizowali fenomenalną kontrę, która zakończyła się trafieniem dla zespołu przyjezdnych zdobytym przez Kastratiego Lirima. Jeszcze na koniec piłkarze Spartaka starali się zdobyć gola, lecz zabrakło im paru minut i to właśnie gracze mistrza naszego kraju mieli możliwość świętować triumf.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij