kielce-info.pl

W tym roku premiera najnowszej konsoli od firmy Sony

W tym roku premiera najnowszej konsoli od firmy Sony

22.09.2020, 16:44

Jeszcze w poprzednim roku zapowiedziano, iż w roku bieżącym Sony ukaże fanom swoje świeże dzieło - PS5. Prawdą jest, że na rynku w dalszym ciągu popularna okazuje się ostatnia wersja konsoli oraz nie wygląda na to, żeby zaciekawienie nią mogło być mniejsze. Jednakże japońska firma zdecydowała się na wytworzenie konsoli do gier najwyższej generacji, a gracze nie mogą się jej już doczekać.

Świeże technologie w PlayStation 5

Japońska marka Sony już kilka razy udowodniła, iż bywa pionierem wśród innych firm tego typu oraz jest w stanie zadziwić graczy. Konsola PlayStation4 zawiesiła wysoką poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko dzięki totalnie innowacyjnej jakości, jakiej nigdy nie zaprezentowała inna firma. Naprawdę wyczulone kontrolery, gry najwyższej generacji, graficzne efekty - klienci bez cienia wątpliwości byli w stanie docenić tego typu wszystkie detale i przez to teraz PlayStation 4 okazuje się być najlepiej sprzedającą się konsolą w historii.

Niestety na początku pojawiły się niewielkie kłopoty - firma Sony miała zamiar podważyć różnego rodzaju technologiczne granice (co faktycznie im się udało), lecz premiera oraz wcześniejsze prezentacje konsoli wzbudziły mieszane emocje. Klientom, którzy byli przyzwyczajeni do rewolucyjnej konsoli PS3, nie w 100 procentach przypasowały przykładowo kontrolery, które na starcie wydawało się, że są niezwykle nieforemne. W ostatecznej wersji pady mają nieco inną formę, aczkolwiek problemem okazała się premierowa wersja PS4. PlayStation 4 miała kłopot z grzaniem się, sprzęt potrafił też samodzielnie resetować się.

Oczywiście po pewnym czasie oraz poprawkach wprowadzanych na bieżąco, było jasne, iż mimo wszystko Sony podąża w pożądaną stronę, a zaprezentowana konsola do gier ma miano kultowej. Aczkolwiek nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które dużo osób niesamowicie sentymentalnie wspomina.

A czy PlayStation5 będzie takim samym sukcesem?

Zapewne niejeden człowiek czy pasjonat nowinek technologicznych niecierpliwie oczekuje pojawienia się nowej konsoli. Firma Sony obiecała, że gry znane z PlayStation 4 zadziałają na przyszłej konsoli (jednakże nie będzie to działało odwrotnie, co licznym osobom się nie spodobało). Pojawiają się już pierwsze informacje o kłopotach z preorderami - ponoć Sony nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, jednakże nie wiadomo, czy nie są to tylko obłudne głosy hejterów. W Internecie pojawiają się następne wiadomości też o tym, że PS5 posiada rzekomo kłopoty z jakością 4k. Jednakże i w tym wypadku nie ma pewności, co jest rzeczywiste. Wszystko się okaże w dniu premierowego ukazania się konsoli, czyli dziewiętnastego listopada tego roku.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij